+48 881 20 20 20
+48 881 20 20 20

Pomoc psychologa w problemach sfery seksualnej

Osoby, które borykają się z problemami w sferze seksualnej często doświadczają wielu obaw oraz cierpienia nie tylko w obszarze cielesnym ale również emocjonalnym i społecznym. Jeśli pacjent cierpi z powodu problemów dotyczących akceptacji swojej cielesności, trudności w nawiązywaniu relacji  w tym również tych intymnych, doświadcza obniżenia samooceny, obaw czy lęków bardzo pomocna może okazać się wizyta u psychologa, seksuologa czy psychiatry. Takie wizyty mogą pomóc przyjrzeć się trudnościom jakich doświadcza osoba oraz wspólnie z pacjentem znaleźć sposoby na ich ukojenie, a w konsekwencji na powrót do satysfakcjonującego dalszego życia.

Pomoc psychologa – pomoc w problemach indywidualnych

Kiedy trudno odnaleźć się w życiu rodzinnym i zawodowym nic dziwnego, że czasem można czuć się sfrustrowanym, smutnym czy złym. Podobnie jest ze sferą seksualną, ona również może mieć ogromny wpływ na całe życie cierpiącej osoby. Trudności w życiu intymnym mogą mieć ogromny wpływ na samoocenę, odczuwanie poczucia winy, niepewności czy złość na siebie i innych. Często przyczyną problemów w tej sferze jest brak akceptacji własnego ciała, fantazji i potrzeb oraz brak przyzwolenia na przeżywanie własnych emocji. Osoby, które borykają się z depresją, zaburzeniami lękowymi czy różnego rodzaju traumami (przemoc fizyczna, psychiczna i seksualna – zarówno w dzieciństwie jak i w dorosłości) częściej odczuwają lęk również w życiu seksualnym. Spotkania z psychologiem mogą pomóc uporać się właśnie z tymi trudnymi obszarami życia, poruszyć tematy dotyczące przekonań na temat kobiecości, seksualności czy wspomnień z wcześniejszych związków, które nierzadko mogą mieć wpływ na obecne trudności w życiu seksualnym. Osoby cierpiące z powodu braku satysfakcji seksualnej dzięki pomocy specjalisty mogą nauczyć się jak radzić sobie z bólem, lękiem przed współżyciem, ciążą czy chorobami przenoszonymi drogą płciową ale również akceptacji własnego ciała, komunikowania swoich potrzeb i fantazji.

terapia par problemy seksualne

Pomoc psychologa – pomoc dla pary

Terapia dla pary to przede wszystkim pomoc partnerom w poznaniu swoich wzajemnych potrzeb, pragnień i oczekiwań. Na spotkaniach para uczy się jak się komunikować, jak konstruktywnie się kłócić tak aby nieporozumienia przynosiły korzyści w relacji a nie wpływały negatywnie na jej jakość w tym również na sferę intymną. Dzięki szczerej i otwartej rozmowie pojawia się całkiem nowa możliwość na poznanie własnych wnętrz ale również krok po kroku odnajdywanie i poznawanie na nowo, z większą otwartością i ciekawości, własnych ciał oraz przyjemności płynącej z tych doświadczeń.

Pomoc psychologa – pomoc w życiu społecznym

Odczuwając ból i dyskomfort uczymy się aby go unikać, co sprawia, że chcąc uwolnić się od nieprzyjemnych doznań zaczynamy stopniowo wycofywać się z życia społecznego. Coraz rzadziej spotykamy się ze znajomymi, chodzimy na randki, unikamy życia seksualnego a nawet nasz ulubiony sport schodzi na dalszy plan. Świat coraz bardziej zaczyna ograniczać się do nas samych i przeżywania trudnych emocji w samotności. Jeśli czujesz, że w wyniku trudności w sferze seksualnej zaczynasz tracisz kontrolę nie tylko nad tą sferą ale również nad resztą obszarów własnego życia warto poszukać pomocy u psychologa lub psychiatry. Takie spotkania mogą pomóc zrozumieć tworzące się błędne koło ( lęk przed bólem powodu izolację ale ona również napędza coraz większe poczucie osamotnienia i ból zwłaszcza ten psychiczny narasta, czujemy się jak w potrzasku, cokolwiek nie zrobimy i tak jest nam źle)  i pomału odzyskać kontrolę i cieszyć się znowu pełnią życia.

 Kiedy czujemy, że wsparcie bliskich i znajomych nie pomaga, a tylko narasta frustracja, niepokój i poczucie osamotnienia nie warto zwlekać z szukaniem pomocy. Czasem po prostu fachowa rozmowa ze specjalistą, spojrzenie na trudności z zupełnie innej perspektywy może wpłynąć pozytywnie na nastrój i samoocenę, a w konsekwencji na wzrost satysfakcji w życiu intymnych i towarzyskim.

mapa dojazdu

Centrum Medyczne Meavita

Nasza lokalizacja

ul. Rusznikarska 14 lokal XX,
31-261 Kraków

Rejestracja pacjentów

pon – pt: 7:00 – 18:00
+48 881 20 20 20
+48 881 30 30 30
kontakt@meavita.pl

Fizjoterapia

mgr Ewelina Bijak
+48 881 03 03 07

mgr Marta Węglińska
+48 881 03 03 09

mgr Konrad Węgliński
+48 881 91 91 60

fizjoterapia@meavita.pl

Poradnia dietetyczna

mgr Aneta Żebrowska

dietetyka@meavita.pl

Infolinia testy prenatalne

+48 881 03 03 03

Poradnia psychologiczna

mgr Gabriela Czarnecka
+48 881 03 03 04

mgr Dorota Stachnik
+48 881 03 03 05

mgr Aleksandra Wasilewska

psychologia@meavita.pl

Inspektor Ochrony Danych

Łukasz Długosz
iod@meavita.pl

Nasze strony

Media społecznościowe

Współpraca

Treści publikowanie na stronie mają charakter informacyjny oraz edukacyjny, nie stanowią porady medycznej.