+48 881 20 20 20
+48 881 20 20 20

Masaż w ciąży – bezpieczny relaks

Ciąża to szczególny okres w życiu każdej kobiety. W tym czasie przyszła mama potrzebuje zwiększonej dbałości o zdrowie zarówno fizyczne jak i równowagę emocjonalną. Podczas gdy w trakcie ciąży największa uwaga skupiona jest na prawidłowym rozwoju maluszka, zapomina się często o dobrym samopoczuciu i kondycji fizycznej mamy. Trzeba jednak pamiętać, że dziecko reaguje na wszelkie emocje matki. Jest on w stanie odczuwać zarówno emocje pozytywne jak i te negatywne, które gromadzone przez dłuższy okres mogą wpłynąć na jego rozwój. Najlepszą więc formą przygotowania kobiety do pokonania tego trudnego i wyjątkowego okresu jest nauka technik relaksacji. Jedną z najbardziej efektywnych i przyjemnych dla przyszłej mamy jest masaż.

Jak radzić sobie z bólem w ciąży?

Zmiany przystosowujące ciało przyszłej mamy często powodują napięcia mięśni i bóle – szczególnie w odcinku lędźwiowo- krzyżowym. Dolegliwości te często przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu i powodują duży dyskomfort. Aby uniknąć bólu i dyskomfortu kobieta w ciąży może skorzystać z masażu – tak jest to możliwe. Zabieg może być wykonany oczywiście,  o ile nie ma przeciwwskazań (ginekologiczno-położniczych) do jego przeprowadzenia.

Masaż w ciąży – ale jak?

Masaż w ciąży  powinien odbywać się  w formie, która jest bezpieczna i dostosowana do wyjątkowego stanu kobiety. Zabieg jest wykonywany przez fizjoterapeutę z wykorzystaniem odpowiednich  technik- ich dobór jest niezwykle istotny , bo pozwala to unikać przegrzewania  tkanek , co w ciąży jest niewskazane. Techniki te są delikatne i niezwykle relaksujące dla pacjentki, a jednocześnie pozwalają rozluźnić napięte partie mięśni i odprężyć Mamę.
Najważniejszą kwestią w masażu jest indywidualny dobór pozycji, tak aby była ona komfortowa i bezpieczna dla przyszłej mamy i pozwoliła jej się całkowicie zrelaksować.

Chwila dla siebie…

Masaż to nie tylko działanie przeciwbólowe i powodujące zmniejszenie napięcia mięśniowego. Przede wszystkim jednak, masaż jest zabiegiem niezwykle relaksującym i odprężającym co pozwala przyszłej mamie choć na chwilę odpocząć i w szczególny sposób zadbać o siebie. A przecież warto pamiętać – zadowolona mama to zadowolony Maluch!

mapa dojazdu

Centrum Medyczne Meavita

Nasza lokalizacja

ul. Rusznikarska 14 lokal XX,
31-261 Kraków

Rejestracja pacjentów

pon – pt: 7:00 – 18:00
+48 881 20 20 20
+48 881 30 30 30
kontakt@meavita.pl

Fizjoterapia

mgr Ewelina Bijak
+48 881 03 03 07

mgr Marta Węglińska
+48 881 03 03 09

mgr Konrad Węgliński
+48 881 91 91 60

fizjoterapia@meavita.pl

Poradnia dietetyczna

mgr Aneta Żebrowska

dietetyka@meavita.pl

Infolinia testy prenatalne

+48 881 03 03 03

Poradnia psychologiczna

mgr Gabriela Czarnecka
+48 881 03 03 04

mgr Dorota Stachnik
+48 881 03 03 05

mgr Aleksandra Wasilewska

psychologia@meavita.pl

Inspektor Ochrony Danych

Łukasz Długosz
iod@meavita.pl

Nasze strony

Media społecznościowe

Współpraca

Treści publikowanie na stronie mają charakter informacyjny oraz edukacyjny, nie stanowią porady medycznej.