+48 881 20 20 20
+48 881 20 20 20

Przebieg wizyty u dietetyka

Pierwsza konsultacja dietetyczna

Odbywa się telefonicznie, przez Skype lub Messanger i trwa do 90 min. Pamiętaj, aby min. 3 dni przed konsultacją wysłać mailem na adres dietetyka@meavita.pl wypełniony dzienniczek żywieniowy wraz z listą zażywanych leków, suplementów, preparatów ziołowych oraz aktualne wyniki badań laboratoryjnych (max. do 3 m-cy od wykonania). Dzienniczek żywieniowy oraz listę badań podstawowych znajdziesz na stronie – Przygotowanie do wizyty u dietetyka.

Podczas pierwszej konsultacji przeprowadzam dokładny wywiad zdrowotny, analizuję Twoje wyniki badań, przeprowadzam wywiad żywieniowy – omawiamy dotychczasowy sposób żywienia, tryb dnia, preferencje żywieniowe, umiejętności kulinarne, tzw. sytuację życiową (czas spędzany w kuchni, gotowanie – dla siebie czy dla siebie i rodziny). Omawiamy Twoje potrzeby i oczekiwania, ustalamy sposób i zakres współpracy oraz otrzymujesz wstępne zalecenia. Po wizycie (do 7 dni od dnia konsultacji) – otrzymasz plik PDF z podsumowaniem konsultacji, ogólnymi i kluczowymi zaleceniami dotyczącymi dietoterapii, aspektów psychologicznych oraz stylu życia (np. regeneracja, sen, aktywność fizyczna), sugerowaną strategię postępowania nakierowaną na Twoje problemy zdrowotne. Jeżeli nasza współpraca będzie dodatkowo obejmowała przygotowanie dla Ciebie indywidualnego planu żywieniowego, otrzymasz go razem z plikiem z podsumowaniem pierwszej konsultacji i zaleceniami. Dodatkowo otrzymasz również mini poradnik (e-book) podsumowujący to jak posługiwać się planem żywieniowym oraz zawierający podstawowe zamienniki dla produktów. Podczas wcześniej umówionej rozmowy telefonicznej (do 20 min.) omówimy jak posługiwać się planem żywieniowym. W trakcie współpracy możesz również otrzymywać dodatkowe zalecenia i wsparcie psychodietetyczne dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Jeżeli zakupiłaś /zakupiłeś pakiet, masz możliwość zgłoszenia poprawek do jadłospisu w trakcie trwania pakietu (w zależności od rodzaju pakietu są to 3 lub 4 drobne poprawki w cenie pakietu (np. usunięcie jakiegoś składnika, zamiana potrawy na inną). Wszystkie poprawki powinny być uzasadnione. Ułożenie indywidulanego, dopasowanego planu żywieniowego jest bardzo czasochłonne, stąd dokładnie przeprowadzany przeze mnie wywiad żywieniowy w trakcie konsultacji. Oczywiście zrozumiałym jest, że mogą Ci pewne kombinacje smakowe nie odpowiadać, dlatego istnieje możliwość wprowadzenia drobnych zmian, zgodnie z zakupionym pakietem.

Kolejne konsultacje dietetyczne

Kolejne konsultacje umawiamy na bieżąco, w trakcie współpracy. Przed każdą konsultacją kontrolną poproszę Cię o wypełnienie specjalnego pliku z raportem, który otrzymasz ode mnie na maila.

W raporcie należy odpowiedzieć na krótkie pytania jak np.:

  • samopoczucie,
  • wrażenia z diety,
  • sukcesy,
  • trudności,
  • objawy zdrowotne.

W trakcie konsultacji omawiamy miniony okres, ustalamy dalszy plan działania i termin kolejnej konsultacji kontrolnej. Jest to również czas przeznaczony na edukację, pracę nad określonymi potrzebami oraz odpowiedzi na nurtujące pytania związane z zdrowiem i stylem życia.

Wykupując Pakiet Standardowy lub VIP otrzymujesz również możliwość kontaktu mailowego w trakcie trwania współpracy w ramach pakietu. Jeżeli masz pytania bądź wątpliwości, które wymagają wcześniejszego wyjaśnienia, niż termin kolejnej konsultacji możesz skorzystać z tej opcji. Na pytania zadane tą drogą odpowiadam max. w ciągu 48 godzin (nie wliczając w to weekendów, świąt i urlopów).

mapa dojazdu

Centrum Medyczne Meavita

Nasza lokalizacja

ul. Rusznikarska 14 lokal XX,
31-261 Kraków

Rejestracja pacjentów

pon – pt: 7:00 – 18:00
+48 881 20 20 20
+48 881 30 30 30
kontakt@meavita.pl

Fizjoterapia

mgr Ewelina Bijak
+48 881 03 03 07

mgr Konrad Węgliński
+48 881 91 91 60

fizjoterapia@meavita.pl

Poradnia dietetyczna

mgr Aneta Żebrowska

dietetyka@meavita.pl

Infolinia testy prenatalne

+48 881 03 03 03

Poradnia psychologiczna

mgr Gabriela Czarnecka
+48 881 03 03 04

mgr Dorota Stachnik
+48 881 03 03 05

mgr Aleksandra Wasilewska

psychologia@meavita.pl

Inspektor Ochrony Danych

Łukasz Długosz
iod@meavita.pl

Nasze strony

Media społecznościowe

Współpraca

Treści publikowanie na stronie mają charakter informacyjny oraz edukacyjny, nie stanowią porady medycznej.