Nasza lokalizacja
Kraków, Rusznikarska 14 lokal XX
Rejestracja pacjentów
+48 881 20 20 20 / kontakt@meavita.pl

Przebieg wizyty psychologicznej

Przebieg wizyty psychologicznej

Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem wizyty psychologicznej w Centrum Medycznym Meavita

Konsultacje

Konsultacja indywidualna: Pierwsze spotkanie obejmuje szczegółowy wywiad dotyczący rozpoznania problemu, zdefiniowania go, dookreślenia potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz oczekiwanych przez niego zmian. Pod koniec pierwszej wizyty wspólnie określamy najbardziej adekwatną formę pomocy. Przebieg każdego kolejnego spotkania odbywa się zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Każde spotkania trwa około 1 godziny, ilość spotkań dostosowywana jest indywidualnie do każdego pacjenta.

Konsultacja dla par: Jest formą pomocy dla związków, w których wspólne życie przestało być satysfakcjonujące dla obojga lub jednego z partnerów. Podczas takich konsultacji szczególną uwagę poświęca się relacji partnerskiej oraz jej wpływowi na każdego z partnerów. Pierwsze spotkania mają na celu określenie problemu, wybór najbardziej adekwatnej metody pomocy. Natomiast każde kolejne nastawione są na pracę nad zrozumieniem istoty problemu w relacji, jej wpływu na partnerów. Natomiast styl i przebieg spotkań dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb pary ( poznanie siebie nawzajem, poprawienie komunikacji, nauczenie się konstruktywnych kłótni, pomoc w rozwiązywaniu problemów: zdrada, trudne relacje z teściami, problemy z intymnością).

Spotkania odbywają się w Centrum Medycznym Meavita. Zarówno konsultacja indywidualna jak i par trwa około 1 godziny.

Diagnoza

Diagnoza psychologiczna: W zależności od rodzaju diagnozy, celu oraz potrzeb pacjenta stosowane są testy psychologiczne. Obecnie za pomocą testów poszerzonych o wnikliwy wywiad z pacjentem diagnozujemy depresję poporodową. Jeżeli rodzice mają wątpliwości związane z pracą zawodową, zastanawiają się nad zmianą pracy czy po prostu chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o sobie w obszarze swoich umiejętności i zdolności dysponujemy Wielowymiarowym Kwestionariuszem Preferencji.
Czas trwania takiego spotkania to około 30 minut.