Nasza lokalizacja
Kraków, Rusznikarska 14 lokal XX
Rejestracja pacjentów
+48 881 20 20 20 / kontakt@meavita.pl

Przebieg wizyty laktacyjnej po porodzie

Przebieg wizyty laktacyjnej po porodzie

Jesteś po porodzie i zostałaś szczęśliwą MAMĄ! Masz już wiedzę teoretyczną(warsztaty, szkoła rodzenia, podręczniki oraz internet), teraz czas na trening “na żywo”, który nie zawsze okazuje się taki łatwy. Jeżeli masz wątpliwości i nie radzisz sobie z karmieniem piersią lub pragniesz upewnić się, że wszystko robisz dobrze, to zapraszamy Cię na wizytę w Poradni Laktacyjnej MEAVITA.

Na wizytę przychodzisz razem z dzieckiem i jeśli to możliwe z osobą towarzyszącą, która na czas badania i zbierania wywiadu zaopiekuje się maleństwem.
Nie zapomnij zabrać książeczki zdrowia dziecka i ewentualnie swojego wypisu ze szpitala. Na spotkanie należy przeznaczyć około 1-2 godz.
Dobrze jest przypomnieć sobie przebieg pierwszych minut/godzin po porodzie. Jak wyglądało karmienie w 2 pierwszych godzinach po porodzie, czy i jak przebiegał nawał pokarmu. Czy pojawiły się trudności w tych pierwszych wspólnych dniach.
Doradca po zebraniu dokładnego wywiadu i ocenie Twojego stanu emocjonalnego, zbada piersi. Podczas którego oceni je pod kątem zaczerwienienia, tkliwości, obrzęku lub ewentualnych zastojów. Oceni również stan brodawek.
W dalszej części wizyty, w trakcie obserwacji maluszka sprawdzi ogólny stan jego zdrowia, skóry, jamy ustnej. Skontroluje odruch ssania. Oceni, czy maluszek prawidłowo przybiera na wadze.
Doradca laktacyjny poprosi Cię o przystawienie dziecka do piersi, aby mógł ocenić funkcje ssania i to jak przebiega akt karmienia, dlatego dobrze aby dziecko nie było najedzone przed wizytą. Zaplanuj karmienie tak, aby wypadło w trakcie trwania wizyty. To bardzo ważne!
Podczas spotkania, doradca laktacyjny, odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania. Rozwieje każdą nawet najmniejszą wątpliwość dotyczącą karmienia.