Nasza lokalizacja
Kraków, Rusznikarska 14 lokal XX
Rejestracja pacjentów
+48 881 20 20 20 / kontakt@meavita.pl

Jak zadbać o bliznę po szyciu krocza?

Jak zadbać o bliznę po szyciu krocza?

Temat blizny po nacięciu czy pęknięciu krocza jest dla wielu pacjentek bardzo wstydliwy i niewarty uwagi. Dobrze jednak wiedzieć, że każda blizna może stanowić dla naszego organizmu pewnego rodzaju ograniczenie. W przypadku blizny po szyciu krocza, ograniczenie to może dotyczyć chociażby takich aspektów jak komfort współżycia lub wydolność mięśni dna miednicy.

Po porodzie pamiętaj o starannej higienie – częstym podmywaniu oraz dezynfekcji rany. Ważne również, aby zapewnić ranie dostęp powietrza, co ułatwi i przyśpieszy proces gojenia.

Zwróć uwagę na sposób poruszania się i wykonywania codziennych czynności. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego wstawania z łóżka oraz unikaj pozycji siedzącej.

Gdy rana całkowicie się zagoi i lekarz ginekolog potwierdzi brak przeciwwskazań, możesz rozpocząć wykonywanie automobilizacji blizny. Umiejętnie przeprowadzony masaż blizny (samodzielnie lub przez partnera) pozwoli zwiększyć jej elastyczność oraz ruchomość (względem tkanek podskórnych). W efekcie pomoże zminimalizować ewentualne dolegliwości bólowe oraz zmniejszy ryzyko występowania bólu w czasie współżycia.